Kim jesteśmy i co robimy

Jesteśmy instytucją edukacyjną, która zajmuje się prowadzeniem kursów, szkoleń i kampanii społecznych z zakresu rozwijania potencjału intelektualnego i osobistego. Od 2004 roku dostarczamy najwyższej jakości usługi szkoleniowe. Stopniowo, dysponując potrzebnym kapitałem środków, wiedzy i specjalistów, wprowadzaliśmy bogatą gamę szkoleń dotyczącą zarówno metod nauki języka jak i kursów związanych z nowoczesnymi technikami uczenia się. Naszymi kursantami są dzieci od 3 roku życia, młodzież, dorośli, emeryci i renciści. Przeszkoliliśmy dotąd ponad 5000 kursantów.

Misją Akademii jest propagowanie stylu naturalnego uczenia się, który niesie zadowolenie i poczucie pewności siebie. Chcemy, aby każdy mógł uczyć się bez wysiłku. Jesteśmy przekonani, że poprzez docieranie do wewnętrznych zasobów i odkrywanie mocnych stron, można uczyć się w atmosferze odprężenia i radości. Nasze programy opieramy na najnowszych zdobyczach psychologii uczenia się oraz na głębokim szacunku dla możliwości twórczych każdego człowieka.

Naszą misję realizujemy nie tylko poprzez kursy i szkolenia komercyjne, ale również jesteśmy zaangażowani w programy formatu NON PROFIT, tj. Akademia Pedagoga , Akademia Rodzica i wiele innych akcji społecznych.


Nasze Akcje

Od lat organizujemy lub uczestniczymy w różnego rodzaju imprezach, które mają na celu głównie popularyzację efektywnej nauki, robotyki i języków obcych. Szeroki zakres działań pozwala nam na współpracę z szerokim gronem firm, szkół i instytucji. Oto przykładowe wydarzenia, które organizowaliśmy, lub mieliśmy okazję współtworzyć.

Drzwi Otwarte w Akademii

Każdego roku we wrześniu Akademia Nauki organizuje Dni Otwartych Drzwi. W każdą sobotę, środę i czwartek września zapraszamy na bezpłatne zajęcia pokazowe. To doskonała okazja aby przekonać się osobiście, że kursy w Akademii Nauki to najlepszy wybór dostępny na rynku.

Harmonogram tegorocznych Dni Otwartych Drzwi znajduje się na https://torunakn.pl/zajecia-dla-dzieci-2022/.

International Kindergarten

– wydarzenie cykliczne organizowane wraz z organizacją studencką AIESEC, w ramach którego studenci zza granicy prowadzili zajęcia w przedszkolach toruńskich. Zwieńczeniem akcji było Talent Show, organizowane w Auli UMK, gdzie mali uczestnicy występowali wraz z praktykantami z różnych stron świata.

Tydzień Bibliotek

– ogólnopolska akcja społeczna, organizowana wraz z Centrum Sztuki Współczesnej, której głównym celem była promocja czytelnictwa oraz popularyzacja bibliotek jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego Polaków.

Aiesec University

– warsztaty językowe prowadzone przez studentów zza granicy, organizowane przez AIESEC, nad którymi Akademia przejęła patronat merytoryczny.

Festyn Rodzinny

– wielka impreza cykliczna, organizowana na zakończenie roku szkolnego, w której udział brali kursanci i sympatycy Akademii.

Radosna Edukacja – Piękny Umysł Dziecka

– kampania społeczna, organizowana pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, w ramach której odbyła się konferencja metodyczna dla nauczyciel, warsztaty z dziećmi oraz wykład dla rodziców, który poprowadziła p. Dorota Zawadzka.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

– organizowany we współpracy m.in. z Toruńskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, cykl warsztatów, spotkań i ćwiczeń, mający na celu propagowanie specyficznych trudności szkolnych.

Noc w Akademii

– niespodzianka dla naszych kursantów, noc spędzona w naszej szkole w towarzystwie kolegów i koleżanek z Akademii, której celem jest popularyzacja literatury dziecięcej, dobra zabawa i pogłębianie więzi społecznych.


Referencje


Informacja o przetwarzaniu Państwa danych osobowych

Informacje o przetwarzaniu Państwa danych osobowych zamieściliśmy tutaj.