Region Nauk Ścisłych – Edukacja Przyszłości – warsztaty kreatywności

Akademia Nauki już trzykrotnie była realizatorem wyjazdów z warsztatami organizowanych dla szkół średnich z województwa kujawsko-pomorskiego w ramach projektu Region Nauk Ścisłych – Edukacja Przyszłości finansowanego ze środków Unii Europejskiej na zlecenie Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego.

Po udanej realizacji przyjazdów młodzieży z kółek naukowych działających w szkołach średnich z mniejszych miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego na zajęcia w laboratoriach uniwersyteckich na UMK w Toruniu, otrzymaliśmy kolejne zadania.

Od października 2022 roku do maja 2023 roku odwiedzały nas wycieczki młodzieży z różnych miejscowości województwa i realizowały u nas weekendowe warsztaty kreatywności i innowacyjności w języku angielskim z pełnym wyżywieniem, noclegiem i zwiedzaniem toruńskiej starówki. Młodzież uczyła się jak włączać wyobraźnię i kreatywność w rozwiązywanie praktycznych zadań, proce nauki i pracy, rozmawiając wyłącznie po angielsku.

Od października do listopada 2023 to nasza edukatorka objeżdżała szkoły średnie w województwie, prowadząc warsztaty kreatywności, tym razem w języku polskim.

W każdym etapie przeszkoliliśmy 12 dwunastoosobowych grup młodzieży.