Mądre dziecko – dobry start

Mądre dziecko - dobry start

Rozwój sprawności czytania, umiejętności uczenia się i poczucia własnej wartości dla dzieci z klas 1 i 2

Jest to program specjalnie skonstruowany dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki na ścieżce szkolnej edukacji.

To doskonały czas, żeby dziecko pokochało uczenie się poprzez kontakt z ciekawą wiedzą, eksperymentami i doświadczeniami naukowymi, odnalazło pasję w czytaniu i rozwiązywaniu zadań angażujących myślenie logiczno-matematyczne i kreatywne, bo to wszystko będzie ułatwiać mu funkcjonowanie w szkole.

Program „Dobry start” uczy, bawi, rozwija i zaciekawia światem.

5 elementów kursu, które rozwiną możliwości Twojego dziecka

1. Nauka i rozwijanie sprawności czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego

Zabawa w czytanie to coś, czego Twoje dziecko nie doświadczy w szkole. Wszystkie czytanki, które poznaje dziecko, poparte są eksperymentami naukowymi, zabawami i grami. Sprawiają, że dzieci nie mogą doczekać się kolejnej „lekcji” czytania. W trakcie zajęć grupa dyskutuje o przeczytanym tekście, dzięki czemu dzieci uczą się myśleć, wrażać swoje opinie i dyskutować.

Specjalnie skonstruowany trening ze wskaźnikiem sprawi, że dziecko szybciej zacznie osiągać sukcesy związane z umiejętnością czytania, niż dzieci, które uczą się przez żmudne składanie literek. Dziecko naturalnie i bez wysiłku osiąga biegłość czytania i nie zraża się do książek, jak czasami ma to miejsce podczas nauki metodami szkolnymi. To bardzo cenne również dlatego, że dzieci, które lubią i potrafią sprawnie czytać, lepiej się uczą.

Czytanie rozwija pamięć i myślenie oraz przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię i koncentrację. Oczytane dziecko dysponuje większą wiedzą, ma bogatsze słownictwo.

W trakcie kursu „zarazimy” Twoją pociechę pasją do książek.

2. Eksperymenty naukowe

Dzieci uwielbiają eksperymentować. Wykonywanie doświadczeń naukowych jest najbardziej naturalnym sposobem na zainteresowanie dziecka światem przyrody, fizyką i chemią. Eksperymentując, Twoje dziecko rozwinie umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań o naturę świata.

Zagadnienia naukowe, omówione na odpowiednim dla dzieci poziomie, poszerzają ich wiedzę, a tym samym pozwalają „zabłysnąć” w szkole. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy nie tylko z książek, ale z całego otoczenia.

3. Rozwojowość i poczucie własnej wartości

Na każdych zajęciach dzieci mają okazję „budzić w sobie olbrzyma”. To nasze autorskie ćwiczenia rozwijające w dzieciach dziewięć kluczowych cech, które pomagają odnosić sukcesy i być szczęśliwymi ludźmi. 

Aby “obudzić w sobie olbrzyma” czyli skupić się na rozwoju kory przedczołowej mózgu – naszych najwyższych zdolności mentalnych, na każdych zajęciach dbamy też o “karmienie lwa”, czyli uczymy dzieci dostrzegać w sobie najlepsze cechy, wykorzystywać swoje mocne strony i przywoływać dobre emocje. Budujemy w sobie zdolność empatii, akceptacji, tworzenia pozytywnych relacji, w których wszyscy mamy prawo czuć się dobrze. Dzięki temu treningowi (opartemu na grach i zabawach) dzieci lepiej poznają siebie, uczą się akceptować i rozumieć emocje swoje i innych, a to poprawia ich funkcjonowanie w szkole i każdym innym środowisku.

Program jest prowadzony w duchu myślenia rozwojowego. Twoje dziecko dowie się, że inteligencję można rozwijać, a dzięki ćwiczeniom, mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Tak samo można pracować nad cechami charakteru, aby wzmacniać te, które pomagają w dobrym, szczęśliwym, spełnionym życiu.

4. Radzenie sobie ze stresem

Elementem każdego przygotowania do treningu czytania są techniki relaksacyjne. Pomagają one opanować lęk, zmęczenie, złość, rozkojarzenie. Dziecko nauczy się, jak regulować oddech i uspokajać galopujące myśli w momentach stresu, ale też w celu zwiększenia efektywności uczenia się. Nazywamy to “głaskaniem jaszczurki”, gdyż za biologiczne reakcje lękowe (ucieczkę, zamarzanie i walkę) odpowiada “gadzia” część naszego mózgu. Dzieci, które zyskują wcześnie świadomość swoich emocji i uczą się technik samoregulacji, są w stanie uniknąć wielu niepokojów, łatwiej radzą sobie z trudnościami, wykazują większą odporność psychiczną, opanowanie i zadowolenie. 

5. Trening koncentracji i pamięci

Mimo, że na tym etapie edukacji, dzieci nie muszą jeszcze wykazywać się umiejętnością biegłego zapamiętywania naukowych faktów (zacznie się to dopiero w klasie 4), jest to dobry czas na spokojne przygotowanie się do wyzwań, które pojawią się przed Twoim małym uczniem za kilka lat.

Dzieci podczas zajęć nauczą się pierwszych technik pamięciowych i tworzenia Map Myśli. Ten sposób uczenia się angażuje kreatywność i wyobraźnię. W formie różnych zabaw dzieci będą trenować i gimnastykować pamięć i tym samym opanowywać techniki, które sprawią, że w przyszłości nauka będzie przyjemniejsza i bardziej efektywna.

Ważnym elementem sprawnego uczenia się jest umiejętność koncentracji. Na każdych zajęciach dzieci będą trenować różne techniki, które rozwiną ich zdolność koncentracji.

A wszystko to w formie gry…

Nasze doświadczenia pokazują, że dzieci najchętniej uczą się, kiedy nauka połączona jest z jakąś formą gry. Dlatego opracowaliśmy dla dzieci grę paragrafową „Pierwsza kosmiczna przygoda”. Dzieci, jako Adepci Międzygalaktycznej Szkoły, wykonują tajemnicze misje i zdobywają coraz wyższe poziomy rozwoju poszczególnych umiejętności, co sprawia, że bardziej angażują się w trening. Za Cosmo Credyty, które są przyznawane po każdym treningu, dzieci „kupują” potrzebne do wykonania misji akcesoria. Gra łączy ze sobą wszystkie elementy kursu. Opiera się na systemie motywującym zwanym gamifikacją – jest to przenoszenie elementów znanych z gier by motywować do zmiany zachowań w prawdziwym życiu.

Dzieci kochają taki sposób uczenia się, gdyż gra sprzyja tworzeniu atmosfery akceptacji i twórczej pracy.

Psychologowie odkryli, że jeżeli dzieci są przekonane, że trening jest formą gry, wierzą, że mogą więcej. A to dokładnie chcemy osiągnąć.

Na zajęciach również będą regularnie odbywać się rozgrywki „Gniewu Smoka”. Jest to specjalnie skonstruowana gra edukacyjna, która pomaga dzieciom opanować poprawną ortografię, tabliczkę mnożenia i potrzebne wzory matematyczne.

Dlaczego warto?

Pierwsza i druga klasa to bardzo ważny okres w edukacji. To, jak dziecko zaaklimatyzuje się w szkole, na długie lata będzie wpływać na jego podejście do nauki. Najbardziej komfortowo w szkole czują się dzieci, które potrafią czytać, liczą, mają dobrą pamięć, potrafią skoncentrować się na zadaniu. Postrzegane są jako zdolne, inteligentne, błyskotliwe. U nas, Twoje dziecko rozwinie wszystkie potrzebne umiejętności i zdolności.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach, Twoje dziecko:

Rozwinie swoje zdolności umysłowe. Zrozumie, że mózg, aby rozwijać się i dobrze działać, potrzebuje treningów. 

Nauczy się radzić sobie ze stresem i koncentrować na zadaniu.

Polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić naturalnie i bez wysiłku. Opanuje pierwsze techniki pamięciowe i Mapy Myśli, czyli szybkie, zabawne i efektywne metody zapamiętywania nowych rzeczy.

Wykształci postawę rozwojową, która zwiększa poczucie własnej wartości, wyzwala skłonność do podejmowania wyzwań i wiarę w siebie.

Dzięki grom i zabawom, odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.

Zainteresuje się światem, magią nauki i czytelnictwa.

Program kursu jest tak przygotowany, że rozpoczęcie nauki w szkole będzie dla Twojego dziecka przygodą, a nie stresującym przeżyciem!

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 26 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 45 minut.

Zajęcia rozpoczynają się w ostatnim tygodniu września lub na początku października.

Cena kursu

Płatność miesięczna:

8 rat x 350 zł

Płatność jednorazowa:

2600 zł

Warsztaty dla rodziców

Rodzice dzieci biorących udział w kursie, również mogą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności. Proponujemy Państwu udział w bardzo ciekawych warsztatach rozwojowych, na których będziemy przybliżać ciekawe zagadnienia związane z psychologią dziecka i rodzica. Uczestnicy tych warsztatów, bardzo je sobie cenią.

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Zadzwoń do nas i umów się na lekcję!

+48 56 652 17 18

+48 726 775 767

Nasz sekretariat chętnie odpowie Ci również na wszelkie inne pytania dotyczące naszych kursów.

Informacje na temat terminów lekcji pokazowych oraz harmonogram zajęć

Serdecznie zapraszamy!