fbpx

Odpowiedz sobie na pytania…

Czy Twoje dziecko:

👉Wymaga Twojej pomocy podczas odrabiania lekcji i uczenia się?
👉Ma problemy z nauką?
👉Odpływa myślami i się nie koncentruje?
👉Ma trudności z wyciszeniem się przed snem i często się budzi?
👉Rezygnuje z wykonywania trudnych zadań, bo „na pewno się nie uda” albo nie będzie idealnie?
👉Jest zezłoszczone, agresywne werbalnie lub fizycznie?
👉Dużo czasu spędza przed monitorem (gra, śledzi media społecznościowe, ogląda filmy)?

📌 Postępy w neuronauce obalają mity na temat przyczyn „trudnego” zachowania dzieci 📌

Przyczyną bardzo dużej części tych problemów jest przeciążenie stresem i trudności z odzyskaniem zasobów energii potrzebnej, by sobie z nim radzić.

Szukasz odpowiedzi na te pytania?

Dobrze się składa, Akademia Nauki to centrum edukacyjne, stawiające na rozwój dzieci w innowacyjny oraz interesujący dla nich sposób. Zajęcia łączą ze sobą naukę z zabawą, która realizowana jest w postaci fabularnych gier przygodowych. Przy takiej formie kursu przyswajanie wiedzy staje się łatwiejsze, przyjemniejsze oraz sprawia dużo radości. Kursy prowadzone są tylko przez profesjonalistów w swojej dziedzinie. Zapewnia to odpowiednie wsparcie dzieciom oraz pomoże rozwinąć np. umiejętność zapamiętywania czy sprawne czytanie. Im szybciej takie kompetencje opanują, tym prościej będzie im uczyć się nowych rzeczy w przyszłości, czy osiągnąć upragniony sukces w szkole oraz w życiu.

Nasze kursy są swoistą odpowiedzią na potrzeby dziecka i rodzica – usamodzielniają dzieci w uczeniu się. To specjalnie przygotowany program, którego celem jest osiągnięcie stanu, w jakim dziecko lepiej radzi sobie w szkole, ma dobre oceny, uczy się bez lęku, nabiera pewności siebie.

💥💥💥 Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

https://wasieczko.nazwa.pl/konta_inne/akademia/www/kursy-dla-dzieci/

 ⬇⬇⬇ i harmonogramem Dni Otwartych:

https://wasieczko.nazwa.pl/konta_inne/akademia/www/dni-otwarte-2020/

 

👇👇👇 Zapisz swoje dziecko na Zajęcia Pokazowe:
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

 


Mózg trójjeden 
🧠

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku Paul MacLean, neurobiolog z Yale, stworzył ciekawy, model mózgu. Według jego teorii nosimy w swojej głowie nie jeden, a trzy oddzielne mózgi
❗️
Górna i zarazem przednia warstwa to kora nowa. Wspiera ona wyższe funkcje, takie jak język, matematyka, myślenie, uprawianie sztuki czy samokontrola.
Pod nią leży znacznie starszy, paleolityczny mózg ssaczy, który zawiera układ limbiczny i jest miejscem związanym z silnymi emocjami i popędami, uczeniem się, pamięcią oraz poczuciem własnej wartości.
Najgłębiej znajduje się najstarszy i najbardziej prymitywny, mózg gadzi, który ściśle współpracuje z układem limbicznym w zakresie regulacji wszystkich naszych funkcji podtrzymujących życie.
Dlatego czasami mówi się na nasz mózg, mózg trójjeden lub trójjedyny.

W wyniku nadmiernego stresu układ limbiczny staje się nadwrażliwy, reaguje na najdrobniejsze oznaki zagrożenia i przełącza organizm w stan alarmowy.

cdn… 
‼️